90 13 620 542 90+

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
 

۷ تکنیک فروش به روش میلیونرها

مهرداد محمدرضا مشاور کسب و کار در ترکیه > آموزش  > ۷ تکنیک فروش به روش میلیونرها

۷ تکنیک فروش به روش میلیونرها

تنکنیکهای فروش در ترکیه

تکنیکهای فروش: میلیونرها یک فرق اساسی با فروشنده های عادی دارند و آن چیزی نیست جز تکیه بر تکنیک های کلیدی فروش! اگر به کار در ترکیه و یا هرجای دنیا فکر میکنید، داشتن مهارتهای فروش یکی از مهمترین تکنیکهاست.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کار در ترکیه و هرچه باید بدانید

اگر با تجربه باشید قطعا خیلی از این تکنیک ها را در فروشنده های ماهر اطرافتان دیده اید ولی اگر تازه کار هستید قطعا تک تک این جمله ها شما را متعجب میکند. من مهرداد محمدرضا هستم مشاور کسب وکار در ترکیه و با تجربه چندین ساله در راه اندازی و توسعه کسب وکار در ایران و ترکیه اینجا هستم تا چند تکنیک مهم را به شما یادآوری کنم. در این مقاله برای مرور مهمترین تکنیک ها فروش به روش میلیاردرها همراه من باشید.

بگذارید تکنیکهای فروش در ترکیه را با یک مثال جالب شروع کنیم.

 • ما سه فروشنده داریم که در تلاشند محصول خود را بفروشند:
 • فروشنده ۱- محصول من سریعتر از محصول دیگر فروشنده هاست.
 • فروشنده ۲- محصول من میتواند در وقت شما صرفه جویی کند.
 • فروشنده ۳- با توجه به اینکه تعداد شما بالای ۱۰ نفر است به نظر من میتوانید از این محصول استفاده کنید که هم تعداد بالا را کاور میکند و هم سرعت بالایی برای پردازش این تعداد دارد.
 • کدام فروشنده میتواند نظر شما را جلب کند؟

فروشنده اول – به دنبال توصیف محصول و ویژگی‌های آن است. این کار یک فروشنده مبتی و ضعیف است.

فروشنده دوم – به دنبال فروش فایده محصولاتش است. این روش بدی نیست اما یک فروشنده متوسط این روش را انتخاب میکند.

فروشنده سوم – در عوض فروشنده ای حرفه ای است که به شما راهکار میفروشد.

حرفهای مشتری را میشنود نیازهای او را میسنجد و صادقانه و البته زیرکانه او را راهنمایی میکند.

بیشتر بخوانید: فرانچایز و گرفتن نمایندگی از برندهای معروف در ترکیه

تکنیک دوم: وقت تلف نکنید، زمان برای شما هزینه است

دومین نکتنه در تکنیکهای فروش به روش میلیونرها ارزش گذاری برای زمان است. زمانی که برای فروش یک محصول ده هزار تومانی باید صرف گردد به همان میزان است که باید یک محصول دویست هزار تومان فروخت ، پس مدیریت زمان می‌تواند موجب فروش بیشتر شود.

مشتری را بشناسید. این مشتری چقدر برای شما سود دارد؟

برای وقت گذاشتن برای مشتری یک محدودیت زمانی تعیین کنید و اگر در این مدت به اندازه کافی فیدبک نگرفتید حتی اگر نمیخواهید به طور کامل مشتری را رها کنید اما وقت تمام وقت برای او نگذارید.

خوب است بخوانید: سه پیشنهاد کاری با درامد بالا در ترکیه

تکنیک سوم: همراهی کنید ولی روی اعصاب مشتری نروید

مشتری را به حال خود نگذارید اما او را با مدام حرف زدن و نظر دادن آزار ندهید.

این خیلی به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. اما باید بدانید چه مشتریی میخواهد همراهی شما را داشته باشد.

شاید در خصوص تکنیک منقرض شده فروش ABC : Always be closing ( به مشتری نزدیک باش و انقدر تاکید کن تا به فروشی ) شنیده‌اید ، درحالی‌که باید از تکنیک فروشندگی Always Be Helping ( کمکی برای مشتری باش تا به فروشی )  استفاده نمایید.

این تکنیک به شما کمک می‌کند تا در قیف فروش ، مشتری راغب را به مشتری بالقوه با ضریب بیشتری تبدیل نمایید.

اگر قیف فروش شما خالی از مشتری است، بسیار سخت است تا آن را پر نمایید. برای تقویت و پر نمودن قیف فروش باید پیام جدید ، انگیزه جدی و استراتژی جدیدی برای گفتگو با مشتری داشته باشید.

تاکید تمام روش های نوین فروش بر معرفی فروشنده به عنوان یک حامی و نه مزاحم.

تکنیک سوم: باز هم همان جمله قدیمی کیفیت بالاتر از کمیت

تکنیکهای فروش را در چه میبینید؟ تعداد محصولی که فروختید؟

تعداد مشتری که دارید؟

فروش تا حدی ، بازی با اعداد است . اینکه چند مشتری دارید، یا چند قلم جنس فروخته اید، اینکه مشتری بلافاصله بعد از تماس از شما قیمت می‌خواهد و شما با اعداد و ارقام به دنبال تحریک وی می‌باشید، همگی جزء بازی با اعداد است.

اما همه چیز بستگی به اعداد ندارد. کلید موفقیت در فروش در کیفیت مکالمه و گفتگو است.

یک فروشنده حرفه‌ای دارای شاخص‌هایی برای شناسایی مشتریان خود است و زمان خود را صرف تمام مشتریان بالقوه نمی‌کند، بلکه برای زدن به هدف، هدف را به درستی شناسایی می‌نماید.

از مجموعه برند ینی چه میدانید؟ برای اخذ نمایندگی فعال امروز درخواست ثبت کنید

تکنیک چهارم: نوبت کیست؟

هرگز میز مذاکره را بدون آنکه بدانید مرحله بعدی چیست، رها ننمایید. حتما تا زمانی که مشتری را پشت خط تلفن یا میز مذاکره دارید، زمان جلسه بعدی یا مرحله بعد را با وی هماهنگ نمایید.

این موضوع در شرکت‌هایی که مشتریانشان یک شرکت دیگر است B2B بسیار دیده شده است که فروشنده بعد از معرفی محصولات یا خدمات، جلسه بعدی مذاکره را هماهنگ نکرده است ، پس مرحله بعدی در هاله‌ای از ابهام است.

در این حالت ممکن است تا تماس بعدی ، مشتری ازدست‌رفته و هرگز به شما پاسخ ندهد.

اما یک فروشنده حرفه ای در خصوص زمان جلسه بعدی حتما توافق رسیده واگر قرار است پروپوزال را ارسال نماید، سعی منماید آن ارسال را به یک جلسه حضوری تبدیل نماید.

فراموش نکنید کسی که گزارش جلسه را مینویسد یا ایمیل میکند برنده بازی است. چون آنچه را که میخواهد یادآوری میکند و شانس این را دارد که بازی را به نفع خودش تمام کند.

تکنیک پنجم: سرچ کنید! حتما سرچ کنید!

فروشنده حرفه‌ای حتما بدون اطلاعات وارد مذاکره فروش نمی‌شود. هیچ بهانه‌ای نباید در خصوص تحقیقات پیش از مذاکره مورد قبول واقع گردد.

چندی پیش در یک جلسه معرفی و خرید CRM برای یکی از کارفرمایان بودم ، با آنکه اطلاعاتی کافی از شرکت کارفرما در اختیارشان وجود داشت ، اما معرف محصول اطلاعات کافی در خصوص شرکت کارفرما نداشت و بعد از گذشت زمان زیادی از جلسه تازه به نقطه صفر مذاکره رسیدیم.

این نشان از عدم توانایی مدیریت فروش آن سازمان بود. درحالی‌که یک شرکت و فروشنده حرفه‌ای با داشتن اطلاعات ، سعی خواهد نماید که فایل پرزنت خود بر اساس نیاز کارفرما تنظیم نماید.

تمام تکنیک‌ها و روش های نوین فروش بر هوشمندی و درک نیاز مشتری تاکید دارند.

تکنیک فروش: نیچ مارکتینگ یا تکنیک بازاریابی گوشه

تکنیک ششم: ارزش ایجاد کنید و کلید این کار برند شماست!

بارها درباره راه اندازی کسب وکار در ترکیه در این جا و روی یوتیوب و اینستاگرامم حرف زده ام. یکی از مهمترین نکاتی که روی آن تاکید دارم، برندسازی است. چیزی که شما را متمایز میکند و برای کسب وار شما ارزش ایجاد میکند.

برندسازی قدرت مذاکره شما را بالا میبرد. با ساختن ی برند قوی و یک نام ماندگار شما تنها یک فروشنده با یک محصول نیستید شما یک نام مانداگار محبوب و آشنا هستید و برگ برنده با شماست.

برندسازی فقط برای یک محصول کارخانه نیست. برندسازی برای یک آرایشگاه، یک مزون، یک رستوران یا کافه هم مهم است.

ساده ترین مثال آن استارباکس است. کافی است عنوان مدیر استارباکس را داشته باشید. این برگ برنده شما در مذاکراتتان است. برای خرید تجهیزات، گرفتن آفرها، اجاره مغازه یا فروش به مشتری و غیره و غیره.

و فراموش نکنید استارباکس از روز اول برند نبوده و قدم به قدم برای برندسازی تلاش شده است.

 • پس این نکته را جدی بگیرید و اگر درباره برندسازی اطلاعات بیشتری میخواهید به لینک زیر مراجعه کنید:

برندسازی و برندینگ در چند مرحله

ایجاد ارزش مهم‌ترین کاری است که یک فروشنده حرفه‌ای می‌تواند در گفتمان فروش خویش انجام دهد. اگر فروشنده هستید و برندسازی کار شما نیست اما خلق ارزش همچنان میتواند گزینه روی میز باشد.

ایجاد ارزش برای محصولات و خدمات ، بهترین شیوه برای ایجاد رابطه قدرتمند و تحریک مشتریان بالقوه است.

مشتریان نیز علاقه‌مند هستند با فردی کار کنند که در فروش محصولات و خدمات موفق و حرفه‌ای بوده و بتوانند ارزش‌آفرین باشند.

ارزش ایجاد شده باید بتواند مشتری را به خرید مجدد سوق دهد. در کلیه روش های نوین فروش ، تاکید بر ایجاد ارزش ، بسیار دیده میشود. بدون شک برای درآمد بالا و کار در ترکیه هم ارزش آفرینی حرف اول را میزند.

تکنیک هفتم: پاسخ به یک سوال اساسی « چرا ؟»

 1. چرا من باید بایستم و منتظر باشم تا تو به عنوان فروشنده برایم سخنرانی نمایی ؟
 2. چرا محصول شما بهتر از سایر رقبا است ؟
 3. چرا قیمتش بیشتر است ؟
 4. چرا من به محصول شما باید نیاز داشته باشم ؟
 5. چرا باید حرف شما را باور نمایم ؟

در طول مدت مکالمه و گفتگو باید به تمام این سوالات پاسخ داد. بسیار دیده‌ام که فروشنده حتی علاقه‌مند به صحبت با مشتری خود نیست، چه برسد به اینکه بخواهد به سوالات ذهن مشتری پاسخ دهد.

هرکدام ازین چهاد سوال نیاز به جواب دارد.

شاید برخی از آنان را در کارتان رعایت نموده باشد، سوال اینجاست که آیا با کیفیت عالی انجام شده است و یا فقط انجام شده است ؟

شاید یک یا چند مورد را باید اصلاح و چند مورد جدید به آنان اضافه نمایید.و این بستگی به نوع کسب و کار، محصول و خدمات شما دارد. فروش در ترکیه تکنیک های خودش را دارد و میتواند با نوع فروش در ایران متفاوت باشد.

مثال ساده تکنیک فروش در ترکیه، آن در رستوران ها و برخورد دوستانه آنها با مشتریان است. چونانکه شما رفیق چندساله آنها هستید و خوش و بش کردن بخشی از کار کسی است که در رستوران مشغول است.

تکنیکهای فروش در ترکیه از صفر تا صد

من مهرداد محمدرضا هستم و مشاور کسب و کار در ترکیه، برای رزرو وقت مشاوره در ترکیه به من پیام بدهید. مشاوره ها به صورت آنلاین یا حضوری انجام میشود و برای شروع پروسه کارهای اجرایی من در شهرهای استانبول، ازمیر و آنتالیا دفتر دارم و همچنین در ایران شهرهای اصفهان، مشهد و تهران نمایندگان هولدینگ مدیاپل پذیرای شما خواهند بود.

از مشاوره، راه اندازی کسب و کار و مراحل اجرایی یک بیزینس در ترکیه تا افزایش فروش، فرانچایز و تکنیکهای فروش در ترکیه را من و تیمم برای شما انجام میدهیم.

بدون ديگاه

ارسال نظر

مهرداد محمدرضا هستم
ارسال